زعفران مصطفوی


تقدیر زعفران مصطفوی از سازمان جهاد کشاورزی به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی

تقدیر زعفران مصطفوی از سازمان جهاد کشاورزی به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی

     نوشته شده در تاریخ : 1395/03/27


تقدیر زعفران مصطفوی از سازمان جهاد کشاورزی به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی


دراين جلسه رئيس سازمان جهاد كشاورزي خراسان رضوي مجتبی مزروعی طی سخنانی اظهار داشت : زعفران یکی از محصولات منحصر بفرد استان است که در دنیا حرفی برای گفتن دارد و این موضوع را مدیون بازرگانانی هستیم که سال های گذشته در امر صادرات این محصول تلاش کرده اند و در حال حاضر زعفران بیشترین سهم صادرات استان را در اختیار دارد.
مزروعی همچنین اعلام کرد مجموع درآمد سال گذشته بخش کشاورزی خراسان رضوی اعم از محصولات باغی، زراعی و دامی 106 هزار و 500 میلیارد ریال است.وی گفت: از این میزان افزون بر 10 هزار میلیارد ریال درآمد حاصل از فروش و صادرات زعفران است لذا زعفران محصولی راهبردی برای این استان محسوب می شود.رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: این محصول در کنار عواید اقتصادی، درآمدی و اشتغالزایی فراوان، نیاز به آب کم برای کشت دارد که از این منظر با توجه به بحران کم آبی استان بیش از پیش حائز اهمیت دارد.
وی ادامه داد: سال 94 بالغ بر 190 تن زعفران در خراسان رضوی تولید شد که 75 درصد آن به خارج کشور صادر و 25 درصد برای مصرف داخل توزیع می شود.
مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه در سازمان جهاد كشاورزي خراسان رضوي نيز در اين جلسه با اشاره به سالگرد صدور فرمان امام مبني بر تاسيس جهاد سازندگي گفت: يكي از ابتكارات امام خميني (ره) در سال 58 ، ساختار سازي براي نظام بود كه تشكيل سپاه ،دادگاههاي انقلاب ، نهضت سواد آموزي ،كميته امداد و جهاد سازندگي از جمله آنهاست. حجت الاسلام و المسلمين هاشمي گنابادي افزود: ايشان براي رفع نياز هاي معيشتي و اقتصاد مردم ، دستور تشكيل جهاد سازندگي را صادر نمودند كه شامل جوانان متدين و تحصيلكرده بودند كه ولايتمداري و باور عميق به مردم ،براساس اعتقادات ديني از خصوصيات آنها بشمار مي رفت.
درپایان از طرف هیئت مدیره زعفران مصطفوی لوح تقدیری به ریاست سازمان و نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی اهدا گردید.