زعفران مصطفوی


شربت زعفرانی محصولی از زعفران مصطفوی

 شربت زعفرانی محصولی از زعفران مصطفوی

     نوشته شده در تاریخ : 1398/06/03


شربت زعفرانی محصولی از زعفران مصطفوی


تابستان گرم نوشیدنی های خاص خود را میطلبد. به علاوه همه ی ما ایرانی ها عاشق عطر و طعم زعفران هستیم و به مالکیت آن تعصب داریم. خوشبختانه در کشور ما از سالهای دور مصرف نوشیدنی های مقوی و مفید و سنتی رایج بوده و هنوز هم تعداد زیادی از این نوشیدنی ها مصرف میشود و خوشبختانه فرهنگ نوشیدن چنین نوشیدنی های سنتی جا افتاده است. خوبی این نوشیدنی ها این است که علاوه بر تامین آب بدن اکثرا دارای موادی با خواص فراوان هستند.

شربت زعفرانی جزء این دسته از نوشیدنی هاست که بسیار سالم و مقوی می باشد. فرآیند تولید شربت زعفرانی مصطفوی طی تحقیقات و بررسی های تکنولوژی به روز کشورهای اروپایی در بازه زمانی سه ساله صورت پذیرفته که کاملا مکانیزه بوده و هیچ گونه دخالت نیروی انسانی در حین فرآیند مشاهده نمی شود. سه مورد جهت فرآیند تولید شربت زعفرانی مورد ارزیابی قرار می گیرد: 1- حرارات دادن محلول در دیگ های بخار 2- سرد کردن محلول در دمای محیطی 3- قرنطینه تا پخش شدن رنگ زعفران در محلول

محتویات شربت زعفرانی

شربت زعفرانی مصطفوی دارای: شکر، اسید سیتریک، پکتین و آب آشامیدنی می باشد.

1/5 گرم پودر زعفران برای رنگ (1/5 گرم زعفران نگین برای شکل ظاهری)

محصول شربت زعفرانی صددرصد طبیعی و بدون هیچ گونه افزودنی می باشد.

این محصول به صورت انحصاری در ایران و در حال حاضر تولید می شود.

اسید سیتریک موجود در شربت زعفرانی حالت PH محلول را تنظیم میکند و پکتین در آن برای معلق سازی و غلظت مورد استفاده قرار می گیرد.

خواص شربت زعفرانی:

از بین برنده نفخ و اسید معده - از بین برنده خشکی و خارش پوست - محافظت از چشم در مقابل آفتاب - جلوگیری از آلزایمر - جلوگیری از ایجاد سلول های سرطانی در کبد - جلوگیری از گرفتگی عروق - تنظیم کننده فشارخون - پاکسازی کلیه و مثانه

با نوشیدن یک لیوان شربت زعفرانی مصطفوی می توان در گرمای تابستان و در هر فصلی از سال نیز لذت وصف ناپذیری از یک نوشیدنی را تجربه کرد.