زعفران مصطفوی


هفت خاصیت درمانی لیمو عمانی

هفت خاصیت درمانی لیمو عمانی

     نوشته شده در تاریخ : 1398/05/27


هفت خاصیت درمانی لیمو عمانی


لیمو عمانی (لیمو امانی) یا همان لیمو سیاه ، در واقع نوعی لیمو ترش خشک شده است که به عنوان ادویه و چاشنی در آشپزی ایرانی، عمانی و کشورهای خلیج فارس استفاده می شود.

لیموعمانی عضو دیگری از خانواده مرکبات است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش داده و برای سلامت دستگاه گوارش مفید است. لیموعمانی خواص دارویی و درمانی متعددی برای بدن دارد که در اینجا چند مورد آنها را ذکر می کنیم:

1. تندرستی قلب و عروق :

پتاسیم بالای موجود در لیموعمانی به درمان فشار خون بالا کمک کرده و با تقویت عضلات قلب، خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهد.

2. سلامتی معده و دستگاه گوارش:

لیموی سیاه افزایش اشتها را بدنبال دارد، باعث درمان ناراحتی های معده می شود و با بهبود حرکات روده ی بزرگ، موجب پیشگیری و درمان یبوست و اسهال می باشد.

3. سم زدایی روده ها:

لیموعمانی سرشار از ویتامین C است و به دلیل خواص ضد میکروبی طبیعی که دارد به سم زدایی و پاک سازی روده ها کمک می کند.

4. پیشگیری از سرطان:

برخی ترکیبات لیموعمانی باعث کاهش سلولهای سرطانی شده و خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.

5. تقویت سیستم ایمنی بدن:

باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و عفونت های ویروسی موجود در بدن را کاهش می دهد.

6. منبع عالی ویتامین D:

گفته می شود که مقادیر بالای ویتامین D موجود در لیمو سیاه باعث تقویت استخوان ها می شود و مانع ابتلا به بیماری پوکی استخوان می شود و همچنین به تقویت عضلات و دندان ها کمک می کند.

7. تقویت سیستم ایمنی زنان در دوران پس از زایمان:

ویتامین C موجود در لیمو عمانی به تقویت سیستم ایمنی بدن زنان پس از زایمان کمک کرده و موجب کاهش خستگی و کمبود انرژی در آن ها می شود.

طبیعت و مزاج لیمو عمانی سرد و خشک می باشد. لیمو عمانی سرشار از ریبوفلاوین، فولیک اسید، ویتامین C، ویتامین D، کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر و پتاسیم است.