زعفران مصطفوی


انجیر، تنها یک میوه نیست; درمان بیماریهاست...

انجیر، تنها یک میوه نیست; درمان بیماریهاست...

     نوشته شده در تاریخ : 1398/05/17


انجیر، تنها یک میوه نیست; درمان بیماریهاست...


انجیر منبع بسیار خوبی از پتاسیم است، یک ماده‌ی معدنی که به کنترل سطح فشار خون کمک می‌کند. این میوه حاوی پکتین، نوعی فیبر محلول، است. وقتی فیبر وارد دستگاه گوارش می‌شود، در طول مسیرش به سمت روده‌ی بزرگ توده‌های اضافی کلسترول را برمیدارد و به همراه خود به سمت انتهای روده‌ی بزرگ می‌برد و به این ترتیب، از بدن خارج می‌کند. هم‌چنین این ماده در انجیر به عنوان فیبر محلول، به بهبود وضعیت اجابت مزاج کمک می‌کند. انجیر جزء خوراکی‌هایی با بیش‌ترین میزان فیبر است، به همین دلیل به عنوان ملین عمل می کند.

انجیر خشک حاوی اسیدهای چرب فنول، امگا۳ و امگا۶ است. این اسیدهای چرب خطر بیماری کرونر قلب را کاهش می‌دهند. همچنین برگ‌های انجیر تری‌گلیسرید خون را مهار می‌کنند و میزان آن را در بدن کاهش می‌دهند. تری‌گلیسرید از دیگر عوامل موثر در بروز انواع بیماری‌های قلبی است.

سدیم معمولا از طریق مصرف نمک وارد بدن می شود؛ به این ترتیب، مصرف بالای نمک و کاهش میزان مصرف خوراکی‌های حاوی پتاسیم، یعنی کاهش پتاسیم و افزایش سدیم، می‌تواند به فشار خون منجر شود. انجیر سرشار از پتاسیم است ولی سدیم اندکی در خود دارد؛ به همین سبب نیروی دفاعی قدرتمندی در برابر فشار خون و آثار مخرب آن به حساب می آید. فیبر موجود در انجیر به کاهش وزن کمک می‌کند و غالبا مصرف آن به افراد چاق توصیه می‌شود. کالری کم و فیبر بالای انجیر موجب می شود زودتر احساس سیری کنیم. این میوه به عنوان یک ملین طبیعی عمل می‌کند، و به این ترتیب به فرآیند‌ی برای از بین بردن مواد زاند از روده‌ها کمک می‌کند. بنابراین، انجیر برای کسانی که از یبوست رنج می‌برند مفید است. همچنین معروف است که این میوه، جنبش روده‌ی تحریک‌پذیر را درمان می‌کند. پروبیوتیک‌های داخل آن باکتری‌های خوب موجود در روده را حمایت می‌کنند، و گوارش را بهبود می‌دهند.

برگ‌های انجیر میزان انسولین مورد نیاز بیماران دیابتی را که مرتبا باید انسولین تزریق کنند، کاهش می‌دهد. پتاسیم موجود در انجیر به تنظیم میزان قند جذب شده‌ی خون پس از مصرف غذا کمک می‌کند. مصرف زیاد پتاسیم کمک می‌کند قند خون کم‌تر دچار نوسان شود.

میزان بالای لعاب این میوه به درمان و تسکین گلودرد کمک می‌کند. طبیعت آرام‌بخش این میوه و عصاره‌ی طبیعی آن می‌تواند درد و فشار وارد بر تارهای صوتی را تسکین دهد. انجیر همچنین موجب پایین آمدن خطر ابتلا به آسم نیز می‌شود. این میوه با حفظ شرایط تنفسی در برونشیت‌ها در سطحی خوب مانع بروز آسم می‌شود.

خواص درمانی انجیرخشک

انجیر خشک حاوی مقادیر زیادی آهن و ویتامین C است؛ مخلوطی از این دو ماده ی مغذی، انجیر خشک را به یک میوه ی فوق العاده برای کم خون ها مخصوصا افراد مبتلا به کم خونی فقر آهن تبدیل کرده است. انجیر خشک هچنین برای: بهبود درد و خشونت سینه، تکرر ادرار ، تقویت کننده کبد، افزاینده قدرت تعقل و مقوی بدن‌، درمان كننده نفخ و باد معده، از بین برنده ی بوی بد دهان، درمان شوره سر، سفید شدن دندان ها، پیشگیری از زایمان زودرس و تقویت حافظه جنین مفید می باشد.