زعفران مصطفوی


کشمش سبز، میوه ای کوچک با خواص درمانی بالا

کشمش سبز، میوه ای کوچک با خواص درمانی بالا

     نوشته شده در تاریخ : 1398/11/20


کشمش سبز، میوه ای کوچک با خواص درمانی بالا


به انگورخشک شده کشمش گفته می شود که در انواع ، رنگها و اشکال مختلف تهیه می گردد. انواع مختلف کشمش شامل کشمش آفتاب خشک، سایه خشک، تیزابی و انگوری را می توان نام برد. هنگامی که دانه‌های انگور سبز را سایه خشک می‌کنند، کشمش سبز تولید می‌شود. کشمش سبز طبع گرمی دارد و به طور کلی برای تقویت قلب، کبد و حافظه مفید است. در اینجا سعی داریم شما را با برخی از مهمترین خواص کشمش سبز آشنا کنیم:

-درمان ضعف و خستگی بدن: مصرف کشمش سبز به طور روزانه و منظم، سستی و خستگی را از بدن دور می‌کند، موجب کاهش استرس شده و به سبب میزان کالری بالایی که دارد، به تامین انرژی مورد نیاز بدن کمک خواهد کرد.

-کاهش وزن: این میوه، به دلیل داشتن قند فروکتوز، دارای خاصیت مصرف سریع انرژی است، همچنین مصرف آن باعث احساس سیری شده و از اشتهای کاذب پیشگیری می‌کند و از این‌رو برای کاهش وزن مفید است.

-پیشگیری از پوکی استخوان: کشمش سبز حاوی انواع مواد معدنی به ویژه کلسیم و فسفر و همچنین مقادیر بالایی از ویتامین D است و در سلامت استخوان‌ها و جلوگیری از پوکی استخوان نقش مهمی را بر عهده دارد و مصرف آن برای افراد به ویژه برای زنان بسیار مفید است.

-پیشگیری از سرطان: کشمش سرشار از ماده ای به نام کاتچین‌ می باشد که نوعی آنتی‌اکسیدان‌ است و در پیشگیری از سرطان نقش دارد. همچنین فیبر موجود در کشمش به دفع صفرا از بدن کمک می‌کند و از این طریق سمومی در بدن که می‌تواند در بروز سرطان موثر باشند را دفع خواهد کرد.

-کاهش فشار خون: کشمش سبز به دلیل وجود مقادیرزیاد پتاسیم باعث کاهش فشار خون بالا می شود. مصرف این میوه تنش موجود در رگ‌های خونی را کم کرده و موجب پایین آمدن فشارخون می‌شود.

-حفظ سلامت دستگاه گوارش: تقویت دستگاه گوارش از خواص کشمش سبز است. مصرف این میوه باعث می‌شود سموم و مواد مضر از دستگاه گوارش دفع و بدن را از بیماری‌های روده، رشد باکتری ها و ناراحتی ناشی از التهاب آن محافظت می‌کند.

کشمش سبز ممکن است کوچک باشد، اما برای همه افراد به ویژه کودکان و نوجوانان، یک میان‌ وعده مناسب است. خوردن این میوه خشک کوچک و خوشمزه، انرژی کافی برای فعالیت‌های روزمره را به‌ خوبی تامین می‌کند. کشمش سبز خوراکی مناسبی برای ورزشکاران، کوهنوردان، دانش آموزان و افراد میانسال است. کالری کشمش فراوان است، به همین سبب خوردن یک چهارم فنجان از آن کافیست. همین مقدارجزء بخش زیادی از مواد معدنی و ویتامین‌های مورد نیاز را تامین خواهد کرد.