زعفران مصطفوی


فرآیند بسته بندی زعفران

فرآیند بسته بندی زعفران

     نوشته شده در تاریخ : 1398/10/21


فرآیند بسته بندی زعفران


زعفران یکی از بهترین و پرسودترین محصولات ایرانی است و به بسیاری از کشورهای خارجی صادر می شود، و از آنجا که بسته بندی کالا در میزان فروش و جذب بازار تأثیرگزار است لذا افرادی که قصد سرمایه گذاری و تجارت بر روی این محصول پر سود را دارند، باید به این مورد توجه کافی داشته باشند.

مراحل بسته بندی :

سورتینگ: کارکنان بخش سورتینگ زعفران های ورودی را با دقت کامل سورت می کنند. که شامل جداسازی کلیه ذرات خارجی و بقایای گل می باشد.

درب بندی: پس از بخش توزین زعفران به بخش درب بندی منتقل می شود. درب بندی بسته بندی های قوطی شکل توسط کارکنان مربوطه با دقت کامل انجام گرفته و درب بندی بسته بندی های پاکتی توسط دستگاه دوخت صورت می گیرد.

وکیوم: در بعضی بسته بندی های قوطی شکل، قوطی ها بر روی کارت های مشخص، گذاشته و بوسیله طلق وکیوم می شوند و بعد از این عمل قوطی های وکیوم شده پس از کد گذاری، جعبه گذاری و یا شیرینگ می شوند.

جت پرینتر (کد زنی): بعد از بسته بندی اولیه بسته ها، توسط دستگاه جت پرینتر، مشخصات بسته شامل وزن محصول،‌ تاریخ تولید، تاریخ انقضاء، کد محصول، سریال تولید و نوع محصول بر روی بسته ها چاپ می شود.

جعبه گذاری: بسته ها بعد از بخش جت پرینتر بسته بندی نهایی گشته و جعبه گذاری می شوند. نوع بسته و تعداد داخل بسته با توجه به نوع محصول انجام می شود.

شرینگ پک: در انتها بعضی از محصولات توسط دستگاه شرینگ پک بسته بندی می گردند. که بصورت بسته هایی با تعداد مشخص می باشد.

بازرسی و آزمون: ویژگی محصول در مراحل مختلف مورد پایش و اندازه گیری واقع می شود.

کنترل حین فرآیند: مسئول کنترل کیفیت هر دو ساعت یکبار از خط تولید بازدید بعمل آورده و عملکرد کارکنان در بخشهای مختلف را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهند و نتایج حاصله را در فرم مربوطه درج می کند و در صورت مشاهده عدم انطباق اقدامات لازم صورت می گیرد.

کنترل محصول نهایی: پس از ساخت و تولید و بسته بندی، محصول مطابق استانداردهای ملی مرتبط با بسته بندی زعفران کنترل شده و نتایج توسط بازرس کنترل کیفیت در فرمهای مربوطه ثبت می گردد.

مزایای بسته‌بندی زعفران

۱- حفظ زعفران از آلودگی ۲- محافظت از کیفیت زعفران و افزایش زمان ماندگاری ۳- افزایش زیبایی ظاهری و در نتیجه افزایش رغبت مشتری به آن ۴- سهولت در خرید و فروش ، نگهداری و جابجایی ۵- امکان کنترل و نظارت بهتر ۶- امکان تبلیغ فروشگاهی و آوردن خواص زعفران و سایر اطلاعات مورد نیاز متقاضی بر روی جلدهای بسته بندی.