زعفران مصطفوی


اسپری زعفران طبیعی

اسپری زعفران طبیعی

     نوشته شده در تاریخ : 1398/10/04


اسپری زعفران طبیعی


اسپری زعفران تهیه شده از زعفران خالص درجه یک ، روشی جدید و نوین ساخته شده با تکنولوژی نانو، استفاده تا ۵ برابر بیشتر نسبت به روش سنتی ، چرا که در روش سنتی شما با یگ گرم زعفران فقط تعداد اندکی بشقاب را می توانستید تزیین کنید ولی با اسپری زعفران می توانید تعداد بیشتری از بشقاب را به راحتی تزیین کنید . کشت زعفران در ایران قدمتی ۳۰۰۰ ساله دارد و منطقه خراسان بهترین اقلیم آب و هوایی و خاک مناسب جهت کشت زعفران را دارد. ایران با تولید سالیانه بیش از ۱۰۰ تن زعفران بزرگترین تولید کننده زعفران در دنیا می باشد.

"مزایای استفاده از اسپری زعفران"

تهیه شده از زعفران درجه یک

حذف مراحل وقت گیر سائیدن و دم کردن زعفران

افزایش کارایی و بهينه سازي مصرف زعفران _ ۵ برابر بهره وری بیشتر

راحتي و سرعت در مصرف زعفران سهولت و سرعت استفاده در هر لحظه

خروج ۱۰۰ درصدی مواد افشانه

طبیعی و بدون مواد افزودنی و فاقد هرگونه اسانس های خوراکی و شیمیایی

امکان تزیینی جذاب‌تر و مورد پسندتر (ترسیم حروف و اشکال مختلف)

عدم تداخل گاز با مایع درون پاکت

"موارد مصرف اسپری زعفران"

از اسپری زعفران می توان در: تزئین برنج – تهیه و تزئین شیرینی – بستنی – غذاهای مخصوص زعفرانی (شله زرد) – انواع خوراک ها (خوراک مرغ – گوشت – جوجه کباب) – چای زعفرانی – شربت ها و ... استفاده کرد.

رمز ماندگاری اسپری زعفران: بدون مواد نگه دارنده، عدم وجود هوا و عدم رسیدن نور به محلول زعفران می باشد. گاز استفاده شده در اسپری زعفران گاز نیتروژن می باشد. این گاز هیچ ربطی به محلول زعفران ندارد چرا که زعفران با یک پک آلومینیومی در داخل قوطی از گاز جدا شده است و در آخر اینکه این گاز حتی بعد از اتمام اسپری زعفران از قوطی خارج نمی شود.