زعفران مصطفوی


خواص بیشمار پسته برای خردسالان و کودکان

خواص بیشمار پسته برای خردسالان و کودکان

     نوشته شده در تاریخ : 1398/09/18


خواص بیشمار پسته برای خردسالان و کودکان


پسته انرژی بالایی دارد و دارای پروتئین، چربی، فیبر، ویتامین A، ویتامین C و ویتامین های گروه B می باشد. املاح سدیم، کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم، روی، مس، منگنز، سلنیم به فراوانی در پسته مرغوب یافت می شود. اسیدهای چرب ضروری بدن مانند امگا ۳ و امگا ۶ موجود در پسته از بهترین روغن های مقوی و مغذی است. این همه ترکیبات مفید و ناب موجود در پسته را برای رشد و نمو کودکان نمی توان نادیده گرفت. به این ترتیب، پسته خواص بیشماری برای رشد و نمو کودکان را دارا می باشد. به طور متوسط در هر ۱۰۰ گرم پسته مقدار بالای ۴۷۵ میلی گرم فسفر وجود دارد که برای بهره هوشی و رشد مغزی کودکان ضروری است. علاوه بر آن حدود ۶۰۰ کیلوکالری انرژی دارد که برای سلامتی کودکان حیاتی است. کودکان بی انرژی و کم هوش نمی توانند در مدرسه فعال و موفق باشند. کودکانی که به خوبی غذا نمی خورند دچار کمبود املاح و پروتئین می شوند همچنین پروتئین برای رشد عضلات و ماهیچه های کودک ضروری است، پروتئین پسته از نوع گیاهی و حاوی اسید آمینه های ضروری برای رشد کودکان است و بهترین جایگزین برای حبوبات و گوشت است.

پسته منبع خوبی از کلسیم است و به رشد استخوان های کودکان کمک می کند. تامین کلسیم روزانه مورد نیاز کودکان منجر به داشتن دندان هایی سالم و محکم خواهد شد.

تغذیه مناسب کلید رشد ذهنی و جسمی کودکان است. به جای استفاده از تنقلات مضر و شور بهتر است کودکان را عادت به استفاده از مواد مغذی و مقوی دهید. در این مورد از خواص پسته برای کودکان بهره مند شوید و آن ها را به مصرف مداوم پسته عادت دهید. مصرف روزانه یک مشت پسته نیازهای تغذیه ای کودک را بر طرف می کند.