زعفران مصطفوی


زردچوبه یا ادویه طلایی...؟

زردچوبه یا ادویه طلایی...؟

     نوشته شده در تاریخ : 1398/08/09


زردچوبه یا ادویه طلایی...؟


زردچوبه یا ادویه طلایی گیاهی است که بومی آسیا و آمریکای مرکزی می باشد. از آسیاب کردن ریشه های این گیاه پودر زردچوبه بدست می آید که ما در آشپزخانه از آن استفاده می کنیم. رنگ زرد زردچوبه موجب شده که در بسیاری از کشورها از آن به عنوان رنگ در صنایع استفاده شود.

کورکومین ( curcumin )، نام ماده فعال موجود در زردچوبه است که به علت وجود همین ماده، زردچوبه خواص فراوانی دارد. گیاه زردچوبه قرن هاست که در کشورهای آسیایی به خصوص هند به عنوان ادویه و داروی گیاهی مورد استفاده قرار می گیرد. پژوهشگران دریافتند کورکومین موجود در زردچوبه دارای خواص درمانی قدرتمندی می باشد. این ماده یک ضدالتهاب قوی با خواص آنتی اکسیدانی است که مقدار مصرف مجاز روزانه برای آن 1 گرم تعیین شده است که این مقدار با استفاده از پودر زردچوبه به تنهایی بدست نمی آید و می توان به جای آن از کپسول زردچوبه استفاده نمود.

دلیل اصلی اینکه بدن ما به آنتی اکسیدان ها احتیاج دارد اینست که آنتی اکسیدان ها از بدن در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کنند. کورکومین فعال موجود در زردچوبه یک آنتی اکسیدان قوی است که می تواند رادیکال های آزاد را خنثی کند. مصرف زردچوبه می تواند باعث بهبود حافظه شود و از ابتلا به آلزایمر و پیری زودرس جلوگیری به عمل آورد. پژوهش ها و تحقیقات زیادی نشان داده است که مصرف زردچوبه باعث بهبود عملکرد رگ های خونی و لنفاوی اطراف قلب می شود و می تواند اثرات داروی آتورواستاتین (داروی ضد فشارخون و چربی خون) را افزایش دهد.

کورکومین زردچوبه می تواند باعث مرگ سلول های سرطانی و کاهش رشد رگ های خونی در تومورهای سرطانی شود. یکی دیگر از خواص زردچوبه ، درمان التهاب مفاصل است . تحقیقاتی که روی بیماران دارای آرتریت روماتوئید انجام شده است نشان می دهد که زردچوبه حتی از داروهای ضد التهابی هم تاثیر بهتری دارد. ماسک زردچوبه برای پوست درخشانی به همراه می آورد که ممکن است به دلیل از بین بردن رادیکال های آزاد اکسید کننده پوست باشد. همچنین برای کاهش و درمان جوش صورت و آکنه مفید است.