زعفران مصطفوی


دارچین، فراتر از یک ادویه ...

دارچین، فراتر از یک ادویه ...

     نوشته شده در تاریخ : 1398/07/25


دارچین، فراتر از یک ادویه ...


دارچین درختچه ای دارد که از تمام قسمت‌های آن بویی مطبوع استشمام می‌شود. گلهای این ادویه در فاصله بین ماه‌های بهمن تا اوایل فروردین ظاهر می‌شود. برگ این درخت، سبز سیر و دارای گلهایی به رنگ سفید است. درخت دارچین بومی سریلانکا و جنوب هند است که پوست درختچه آن به عنوان ادویه بکار می‌رود. در قرون وسطی از دارچین برای درمان سرفه، ورم مفاصل و گلودرد استفاده می‌شد. تحقیقات جدید نیز بر خواص و فواید پزشکی دارچین تأکید دارند.

دارچین در بیشتر کشورها به عنوان ادویه، چاشنی غذا و شیرینی‌ها مصرف می‌شود. در ایران کاربرد زیادی در قنادی ها و مغازه ها به صورت عصاره، اسانس و گَرد دارد. گَردِ دارچین در تزئین شُله زرد و حلیم به ویژه غذای نذری استفاده می‌شود.

این ماده غذایی سرشار از مواد معدنی مورد نیاز بدن از جمله آهن، منگنز، کلسیم و همچنین فیبر می‌باشد. رژیم غذایی پر دارچین می‌تواند اثرات منفی خوراکیهای پرچربی را کاهش دهد.

دو نوع دارچین را می توان نام برد : دارچین کاسیا،همانی است که ما از فروشگاه ها و عطاری ها آن را تهیه می کنیم و قیمت آن ارزانتر از نوع سیلان می باشد. دارچین سیلان،بیشتر در آمریکا و کشور های اروپایی مصرف شده و بسیار گران می باشند. این نوع از ادویه خواص دارویی بیشتری نسبت به نوع کاسیا داشته و عوارض و مضرات آن کمتر می باشد.

فواید مصرف دارچین

بر طبق پژوهش های جدید ثبت شده در کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده آمریکا، دارچین برای درمان گرفتگی عضلات، استفراغ، ، عفونت، سرماخوردگی، بی‌اشتهایی و... استفاده می‌شود. همچنین به گفته مرکز دیابت انگلستان، دارچین می‌تواند قندخون را در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ و ۲ کاهش دهد. مواد موجود در دارچین می‌تواند از ابتلا به بیماری آلزایمر پیشگیری کرده و یا سرعت پیشرفت این بیماری را کم نماید. تحقیقات نشان داده‌اند که روغن دارچین حتی می‌تواند خطر ابتلا به ویروس اچ‌آی‌وی را نیز کاهش بدهد.

طریقه نگهداری: بهتر است دارچین پودر شده را در ظروف پلاستیکی نگهداری نکنید. همینطور دقت داشته باشید هرچه قدر پوست دارچین کهنه تر باشد اسانس و عطر کمتری خواهد داشت.