زعفران مصطفوی


زعفران، سوغات محبوب مشهد

زعفران، سوغات محبوب مشهد

     نوشته شده در تاریخ : 1398/07/15


زعفران، سوغات محبوب مشهد


سفر به مشهد از جمله سفرهای زیارتی است و طبیعتا نباید دست خالی از آنجا بازگشت. خرید سوغات از نکات ضروری در سفر به مشهد است چرا که زیارتی بودن آنجا باعث شده سوغاتی هایش نیز متبرک باشند . مشهد شهری است که سالیانه هزاران زائر و توریست را به سمت خودش میکشاند و همه به دنبال خرید معروف ترین سوغات شهر هستند . از خوراکی گرفته تا صنایع دستی ، هر آنچه بخواهید میتوانید به عنوان سوغات خریداری کنید و برای عزیزانتان ببرید.

زعفران

یکی از سوغات های اصلی شهر مشهد زعفران است. زعفران طلای سرخ رنگی است که جزء اجناس گران بها و ارزشمند نیز به حساب می آید. این محصول از اجناس صادراتی ایران نیز میباشد که از قدیم الایام از محصولات کشاورزی مردم ایران بوده است!! شهر خراسان از اصلی ترین شهرهایی است که این محصول را کشت میکند و به نقاط مختلف دنیا صادر میکند و بدون اغراق میتوان گفت بیش از نیمی از زعفران مصرفی در ایران در این شهر مقدس تولید میشود . این گل گران بها به صورت خشک شده و به صورت گرمی فروخته میشود. زعفران کاربردهای بسیاری دارد که یکی از کاربردهایش در صنایع غذایی است . اگر میخواهید زعفران درجه یک را تشخیص بدهید به رنگ آن دقت کنید . زعفران مرغوب دارای رنگ قرمز تیره است و هنگام قرار گرفتن در آب دیرتر از حد معمول رنگش را پخش میکند.

زرشک

زرشک از دیگر خوردنی های محبوب در شهر مشهد است . شهر قاین در فاصله ی 100 کیلومتری خراسان ، مرکز اصلی تولید این جنس قرمزرنگ خوش طعم است . زرشک در سرتاسر مشهد پیدا میشود و اکثر زائران، زرشک را به همراه زعفران برای سوغات خریداری میکنند . از طرفی از خواص درمانی این دانه ی قرمز رنگ نیز نباید گذشت.

خشکبار

از دیگر سوغات های محبوب در شهر مشهد خشکبار است . خشکبارهای متنوع در مغازه های مشهد قطعا شما را جذب میکند که از آن بخرید . میوه های خشک شده ی متنوع ، نخود ، کشمش ، گردو و ... از پرطرفدارترین هاست.

ادویه

از دیگر سوغات های محبوب در این شهر مقدس ادویه ی هفت قلم است . شما میتوانید از این ادویه ی محبوب در همه ی غذاها استفاده کنید و از طعم لذیذ غذاهایتان لذت ببرید . دارچین ، زردچوبه ، فلفل قرمز و سیاه ، گلپر ، زنجبیل و سماق ، 7 ادویه ای هستند که از ترکیبش ادویه ی هفت قلم ادویه درست شده . شکل زیبای آن و نحوه ی قرار گرفتن این 7 ادویه در کنار هم بسیار هیجان انگیز است پس از خرید آن غافل نشوید . این ادویه هم به صورت باز و هم به صورت بسته بندی کارخانه عرضه میشود.

نقل و نبات

نبات نیز یکی از خوراکی های پرمصرف ایرانیان است که البته از محبوب ترین سوغات های مشهد هم می باشد.

برای اینکه بتوانید از هرجایی که هستید به سوغات مشهد دسترسی پیدا کنید یه سر به سایت دیجی کالا بزنید و محصول موردنظر خودتون رو تهیه کنید. . دیجی کالا