زعفران مصطفوی


آشنایی با زنجبیل و خواص بی شمار آن

آشنایی با زنجبیل و خواص بی شمار آن

     نوشته شده در تاریخ : 1398/04/10


آشنایی با زنجبیل و خواص بی شمار آن


زنجبیل را در ایران از زمان‌های قدیم در طب سنتی و در آشپزی ایرانی برای پخت انواع غذا و شیرینی استفاده می‌کرده‌اند. عطر و طعم تند زنجبیل ویژگی بارز این گیاه است. نام زنجبیل از ریشه گیاهی زیرزمینی و خودرو گرفته شده است. این گیاه در مناطق گرم و مرطوب از جمله چین، هند، آفریقای شمالی، مکزیک و …می روید . این غده‌های زیرزمینی از زیر خاک خارج می‌شوند، ریشک‌هایش جدا میشود و بعد بفروش می رسد.

در ایران باستان این گیاه با نام ژنگویر یا شنگویر شناخته شده بوده و کاربرد داشته و از ایران و کشورهای عربی به سوی کشورهای غربی فرستاده شده است. امروزه این گیاه در بیشتر مناطق استوایی کشت می‌شود. در حال حاضر هند با تولید یک میلیون تن زنجبیل در سال، بزرگ‌ترین تولیدکننده زنجبیل است و چین در مقام دوم قرار دارد.

مصارف زنجبیل

زنجبیل به دو صورت تازه و پودرقابل استفاده است. زنجبیل تازه خواص بیشتری دارد. همچنین این گیاه بسیار گرم است و مواد مضر و سموم بدن را از طریق تعریق خارج می‌کند.

خواص زنجبیل برای سلامتی

زنجبیل بهترین چیز برای از بین بردن جای زخم، آسیب‌های پوستی و لکه‌های ناشی از افزایش سن است.

زنجبیل یک ضدالتهاب طبیعی است که به آرام شدن پوست آسیب‌دیده یا پوستی که کمی ملتهب است کمک می کند.

ثابت شده است که چند فنجان چای زنجبیل در روز می‌تواند عطسه‌ها و آبریزش بینی همراه با آلرژی را کاهش دهد و به بهبود آنفولانزا و سرماخوردگی کمک می کند.

یکی دیگر از خواص زنجبیل ضد تهوع بودن آن است. هر نوع حالت تهوع که داشته باشید، تهوع صبحگاهی بارداری، تهوع ناشی از حرکت یا هر نوع دیگری از تهوع، زنجبیل راه درمان آن است.

کاهش قند خون و خطر بیماری‌های قلبی

میزان مصرف زنجبیل

بر اساس تحقیقات ، مصرف روزانه ۳ گرم زنجبیل مجاز است که می‌توان در ۲ یا ۳ نوبت یا به صورت یک جا مصرف کرد. مصرف بیش از اندازه آن ممکن است باعث ایجاد سوزش سردل یا اختلال در سیستم عصبی شود. خوردن آن برای کودکان زیر ۲ سال توصیه نمی‌شود و کسانی که سنگ کلیه دارند، داروهای قلبی و دیابتی مصرف می‌کنند و خانم‌ها در دوران شیردهی و بارداری بهتر است قبل از مصرف زنجبیل با پزشک خود مشورت کنند.