زعفران مصطفوی


میوه ای پرخاصیت و بی نظیر با عنوان " آلو بخارا "

میوه ای پرخاصیت و بی نظیر با عنوان " آلو بخارا "

     نوشته شده در تاریخ : 1398/03/04


میوه ای پرخاصیت و بی نظیر با عنوان " آلو بخارا "


<‌p>آلو بخارا یا همان آلوی خشک شده سرشار از آنتی‌اکسیدان ، فیبر و کربوهیدرات‌ است. این کربوهیدراتها ‌که سوربیتول‌ نام دارند موجب تقویت دستگاه گوارش می شود. نام های دیگر آلوبخارا: آلو زرد ، یرقون، اجاص ، جاصا و آلوی برقانی می باشد که دارای طبع سرد و تر است.

این آلو سرشار از پروتئین های گیاهی، انواع ویتامین ها( B2 ، B ، A، و C ) و مواد معدنی شامل " بور، منگنز، آهن، فسفر، گوگرد ، کلسیم و پتاسیم" است.

آلو بخارا (آلوی برقان) دارای خواص بیشماری برای سلامتی بدن است. در این مقاله سعی کردیم تعدادی از فواید آلو را بازگو کنیم.

< تقویت سیستم اسکلتی بدن >

سلامت استخوان‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است و مراقبت از آنها مانع بروز پوکی استخوان، شکستگی‌ها و تحلیل عضلانی می‌شود. مصرف آلو بخارا سلامت استخوانها و مفاصل را به همراه دارد. پروئتین ها و مواد معدنی موجود در آلو باعث کاهش التهاب مفاصل می شود و همچنین حجم مواد معدنی استخوانها را بالا می برد.

< پائین آورنده کلسترول خون >

فیبرهای موجود در آلوبخارا کلسترول خون را پایین می‌آورد و به حفظ سلامت قلب و عروق کمک می‌کند.

< کاهش اشتها >

آلو بخارا سرشار از فیبر است که این ویژگی برای کاهش وزن و نیز کاهش اشتها موثر است. منیزیم موجود درآن نیز باعث بهبود قند خون می شود.

< درمان ضعف بدن >

می توان از خیس کرده آلو صبح ناشتا استفاده کرد که برای درمان ضعف عمومی بدن مناسب است.

< کاهش اختلال حواس>

افرادی که به اختلال حواس دچار هستند می توانند از آش آلو استفاده کنند، بسیار مفید است.

همچنین آلو موجب: خرد کردن سنگ مثانه، برطرف کننده تشنگی و حرارت دل ، درمان کم خونی ، درمان بیماری آسم، دفع کننده اوره، اسید اوریک و چربی خون، درمان یبوست ، از بین بردن بوی بد دهان ، باز کردن گرفتگی عروق و درمان بیماری‌ های کبدی می شود.

مضرات مصرف آلو بخارا :

زیاده روی و مصرف بی رویه آلو بخارا باعث ناراحتی معده ، نفخ ، ایجاد اسید اوریک وناراحتی طحال می شود. افرادی که مزاجشان سرد است و نفخ شکمی دارند باید در مصرف این میوه احتیاط نمایند. اشخاص مبتلا به قند خون نیز نباید درمصرف آلو بخارا زیاده روی کنند. مبتلایان به ناراحتی هایی مانند: نقرس ، اسید اوریک ، رماتیسم ، آترومی ، تصلب شرائین ، اسهال، زخم معده و اثنی عشر باید با احتیاط این میوه را مصرف نمایند.