زعفران مصطفوی


از عناب چه می دانید؟

از عناب چه می دانید؟

     نوشته شده در تاریخ : 1398/02/28


از عناب چه می دانید؟


عناب میوه ای است خرمایی شکل و به رنگ سرخ تیره. رشد میوه عناب در کشورهای ایران، پاکستان ، هند و چین می باشد. خواص دارویی عناب بیشمار است و توجه زیادی در طب سنتی نیز به آن شده است. «ایناب» نامی است که در هند و پاکستان آن را خطاب می کنند و در شرق آسیا خرمای قرمز، خرمای چینی یا خرمای هندی نامیده می شود. درخت عناب مشابه درخت سنجد است و در برخی از مناطق ایران مانند خراسان یافت می شود.

مصارف خوراکی عناب بسیار است. می توان آن را به صورت خشک شده یا مانند آبنبات های طعم دار، شربت عناب،تهیه سرکه و کیک و کنسرو عناب مورد استفاده قرار داد. این میوه در ایران بیشتر به صورت خشک شده مصرف می شود. میوه تازه عناب سبزرنگ است و طعم بسیار مطلوبی دارد.

ارزش تغذیه ای عناب

عناب حاوی مقادیر قابل ملاحظه ای از املاح، ویتامین ها و مواد معدنی می باشد. همچنین سرشار از ویتامین c و منبع خوبی از کربوهیدراتها می باشد. میزان چربی غیراشباع عناب بالاست و می تواند به عنوان بخشی از رژیم غذایی توصیه شود. خواص عناب فوق العاده زیاد است. در اینجا چندمورد را بررسی می کنیم:

خاصیت ضدسرطانی: عصاره عناب موجب مهار رادیکال های آزاد می گردد و به همین سبب خاصیت ضداکسیدانی و ضدسرطانی دارد. همینطور به دلیل وجود ویتامین c و کاروتنوئیدها و فلاوونوئیدها موجب تقویت سیستم ایمنی می شود.

مفید برای سرماخوردگی: طب سنتی ایران، مصرف جوشانده عناب را برای درمان سرفه های مزمن، سرماخوردگی و آنفلونزا و انواع گلودرد توصیه بسیار کرده است. در شرق آسیا چای عناب به عنوان یک نوشیدنی بسیار گوارا سرو می شود که به پیشگیری از سرماخوردگی نیز کمک می کند. عناب به دلیل داشتن لعاب زیاد، نرم کننده سینه و ضد سرفه است. گرفتگی صدا را می توان با جوشانده عناب برطرف کرد. برای تهیه جوشانده عناب حدود ۵۰ گرم آن را در یک لیتر آب ریخته و بجوشانید تا حجم آن دو سوم شود و سپس مصرف کنید.

مفید برای دستگاه گوارش:مصرف عناب به هضم غذا کمک کرده و در جلوگیری از نفخ موثر است. همچنین برای رفع مشکل یبوست نیز مفید می باشد.

آرام بخش اعصاب: عناب می تواند به عنوان یک تسکین دهنده قوی اعصاب و درمان کننده افسردگی مورد مصرف قرار گیرد ، ترکیبات موجود در آن خاصیت آرام بخشی دارد که برای کاهش اضطراب و رفع استرس مفید می باشد.

"موارد منع مصرف عناب"

استفاده از عناب در اشخاص سرد مزاج باعث نفخ‌ می‌شود، بنابراین بهتر است از مصرف زیاد آن اجتناب کنند و یا عناب را همراه با عسل مصرف کنند.