زعفران مصطفوی


مروری بر خواص غنچه گل محمدی و تاثیرات مثبت آن روی پوست

مروری بر خواص غنچه گل محمدی و تاثیرات مثبت آن روی پوست

     نوشته شده در تاریخ : 1398/02/11


مروری بر خواص غنچه گل محمدی و تاثیرات مثبت آن روی پوست


گل محمدی از گل های خوشبو و پرفایده ای است که بومی ایران بوده و در طب سنتی جایگاه ویژه ای دارد . این گیاه پرخاصیت به شکل های مختلف از جمله دمنوش، چای، روغن گل محمدی و گلاب مورد استفاده قرار می گیرد. گل محمدی طبع معتدلی دارد.

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را از خواص گل محمدی برای پوست آگاه سازیم تا بتوانید پوستی سالم و شاداب داشته باشید.

خاصیت پاک کنندگی پوست

گل محمدی به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد با رادیکال های آزاد موجود در پوست، حساسیت های پوستی و چربی های اضافه مقابله کرده وآلودگی را از پوست برطرف می کند. همچنین گلبرگ های گل محمدی دارای روغن های طبیعی هستند که سلول های پوست را مرطوب نگه داشته و برای برطرف کردن خشکی پوست مفید می باشند.

لایه برداری از پوست

استفاده از غنچه گل محمدی باعث می شود سلول های مرده پوست از بین بروند و همچنین چربی پوست را کاهش می دهد و درواقع یک لایه بردار طبیعی پوست محسوب می شود.

طرز تهیه ماسک لایه بردار گل محمدی

یک فنجان غنچه گل محمدی تازه یا خشک را با نصف فنجان روغن نارگیل مخلوط کرده و یک چهارم فنجان سرکه سفید به آن اضافه کنید. سپس7 قطره روغن گل محمدی به آن اضافه کنید. می توانید هفته ای دو بار، حدود 2 قاشق غذاخوری از این ماسک را به آرامی روی پوست صورت خود بمالید.

رفع آکنه و جوش صورت

برای کاهش التهابات ناشی از آکنه و جوش صورت، کافیه که مقداری پودر غنچه گل محمدی یا روغن گل محمدی را روی ناحیه مورد نظر اعمال کنید تا بتوانید تاثیرات قابل توجه آن را ببینید.