زعفران مصطفوی


خواص اعجاب انگیز معجونی به نام عسل و زعفران

خواص اعجاب انگیز معجونی به نام عسل و زعفران

     نوشته شده در تاریخ : 1398/02/04


خواص اعجاب انگیز معجونی به نام عسل و زعفران


عسل و زعفران، ترکیبی از عسل طبیعی با مقدار مشخصی از زعفران پودر شده می باشد که عطر و طعم بی نظیری را به محصول داده است. عسل و زعفران، ترکیبی زیبا از عسل و رشته های زعفران است که محصول بدست آمده بسیار خوشرنگ و خوش طعم است و خواص درمانی بیشماری دارد.

عسل زعفرانی از بهترین نوع عسل طبیعی ایرانی و همچنین از زعفران درجه یک تهیه می شود که می تواند یک صبحانه مقوی و لذیذ را برای شما به ارمغان آورد.

فواید و خواص عسل زعفرانی

استفاده از این ترکیب به عنوان ماسک صورت برای شفاف کردن و شادابی پوست به ویژه در فصل زمستان

حس شادابی و سرزندگی و افزاینده گرایش به شادی و خنده

به واسطه داشتن عسل در این محصول، وجود آنزیم های گوارشی مثل لیپاز، آمیلاز و ساکاراز باعث هضم بهتر غذا می شود.

ترکیب سافرانال موجود در زعفران، به‌عنوان آرام‌بخش و مسکن برای بسیاری از بیماران عمل کرده و همچنین باعث کاهش استرس، تسکین درد،تسکین جسم و ذهن و بهبود بی خوابی می شود.

عسل و زعفران در تنظیم عملکرد سلول های بینایی تاثیر بسزایی دارد و از آسیب های وارده به چشم جلوگیری می کند

مصرف عسل زعفرانی موجب کاهش چربی و کلسترول خون می شود.

با عسل زعفرانی می توانید یک نوشیدنی خوشمزه و مقوی تهیه نمایید و در صورت علاقه به آن مقداری گلاب بیفزائید. این نوشیدنی هم کاهش اشتها را بدنبال دارد و هم تنگی نفس را بهبود می بخشد.همچنین به دلیل وجود آنتی اکسیدان بالا در عسل ، این نوشیدنی ضد پیری است. افرادی که به ترش کردن و رفلاکس معده دچار هستند می توانند از نوشیدنی عسل و زعفران استفاده کنند و تاثیرات آن را مشاهده کنند.

هضم غذا در دوران بارداری: مصرف متعادل ترکیب عسل و زعفران می‌تواند به حرکات جنین و همچنین هضم بهتر غذا در طول دوران بارداری کمک کند. ناگفته نماند که خانم‌های باردار بهتر است در سه ماهه اول بارداری خود از خوردن زعفران خودداری کنند و در دوران بارداری آن را با احتیاط و به شکلی متعادل مصرف کنند.