زعفران مصطفوی


چرا مصرف شکرپنیر به جای قند توصیه می شود؟

چرا مصرف شکرپنیر به جای قند توصیه می شود؟

     نوشته شده در تاریخ : 1398/01/27


چرا مصرف شکرپنیر به جای قند توصیه می شود؟


در فرآیند تولید شکرپنیر از شکر تصفیه شده استفاده می شود و تمام ناخالصی های شکر گرفته می شود. این ناخالصی ها که در قند نیز وجود دارد می تواند باعث بوجود آمدن سنگ کلیه و سنگ صفرا در انسان گردد. ساختار مولکولهای شکر بکار رفته در فرآیند تولید شکرپنیر، کاملا بازسازی شده و تجزیه اش در بدن انسان بسیار آسانتر می باشد. افزودنی های طبیعی که در شکرپنیر به کار می رود، خواص دارویی دارند و نوشیدن چای را برای شما پر فایده می سازند.

در تولید قند، برای اینکه رنگ شکر خام را از بین ببرند از مواد شیمیایی استفاده می کنند، اما در فرآیند تولید شکرپنیر از شکر تصفیه شده استفاده می شود و هیچ ماده شیمیایی در فرآیند آن نقشی ندارد.

در فرآیند تولید قند تمامی املاح، ویتامینها و مواد معدنی موجود در شکر گرفته میشود، اما شکرپنیر با دارا بودن افزودنی های طبیعی همچون پسته، هل، کنجد، نارگیل، پودر لیمو و... منبع خوبی از فیبر،املاح، ویتامین ها و مواد معدنی می باشد.

شکر پنیرهای گیاهی دارای خواصی درمانی هستند که با مصرف آنها برخی از اختلالات جسمی را می توان درمان کرد. ماده ی اولیه ی شکرپنیر، شکر خالص یا ساکارز است و طی برخی واکنش های گرمایی ساکارز را به قند میوه و قند شیر(فورکتوز ‌و لاکتوز)تبدیل می کند.

شکر پنیرها طعم های مختلفی دارند از جمله:

شکرپنیر با مغز پسته: مصرف پسته در پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی تاثیر بسزایی دارد - همچنین برای آرامش و تنظیم ضربان قلب و آرام کردن اعصاب مفید است و کلسترول بد را کاهش می دهد - مغز پسته به علت داشتن آهن خون ساز است و آنهایی که مبتلا به کم خونی هستند توصیه میشود روزانه مقداری پسته بخورند - همچنین مصرف پسته برای باز کردن مجاری کبد مفید است.

شکر پنیر با هل: مصرف هل باعث افزایش انرژی در بدن میشود و نشاط و شادمانی افراد را زیاد می کند - نشاط آور است و کاهش افسردگی را بدنبال دارد - باعث تقویت معده، رفع دل آشوبه و آشفتگی است - بادشکن ، مقوی لثه و برای رفع زخم های دهان مفید است.

شکر پنیر گل محمدی : گل محمدی طبیعت گرم دارد و برای تسکین اعصاب فوق العاده است. این گل خوش بو سرشار از ویتامین C می باشد. بر اساس اعلام سازمان غذا و دارو، گلبرگ ها و ساقه این گل (به ویژه به صورت خام) منبع غنی از ویتامین C است - گل محمدی باعث : درمان دردهای شکمی و مشکلات گوارشی - برطرف کردن التهاب و حساسیت در بدن - پاکسازی کبد و کیسه صفرا - ضد دیابت - خواب آور - آرامش اعصاب است.