زعفران مصطفوی


مفید و مختصر در رابطه با دمنوش ها

مفید و مختصر در رابطه با دمنوش ها

     نوشته شده در تاریخ : 1398/01/18


مفید و مختصر در رابطه با دمنوش ها


دمنوش های گیاهی اغلب از میوه‌های خشک‌شده، برگ گل‌ها، گیاهان و ادویه‌جات تهیه می‌شوند و به همین خاطر طعم‌ها و عطرهای متنوع و متفاوتی دارند. دمنوش ها می‌توانند جایگزین مناسبی برای چای ، قهوه و همچنین نوشیدنی‌های پُرشکر مانند انواع نوشابه ها و آبمیوه های مصنوعی باشند. دمنوش های گیاهی علاوه‌ بر دارا بودن طعم‌های ویژه و خاص ، فواید بسیاری نیز برای بدن و سلامتی دارند. در واقع دمنوش ها سالیان درازی است که به‌عنوان داروهای طبیعی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌شوند.

خوب است بدانید که علم امروزی، برخی از موارد استفاده‌ی دمنوش های گیاهی در گذشته را تأیید می‌کند و فواید جدیدی هم برای این دمنوش‌ ها یافته است.

دمنوش میوه ای

از خواص دمنوش میوه ای می‌توان به خاصیت ضدسرماخوردگی، پائین آوردن غلظت و فشارخون، افزایش انرژی‌ و رفع خستگی اشاره کرد با این توضیح که دمنوش میوه‌ای در مقایسه با دمنوش گیاهی از ویتامین بیشتری برخوردار است، سرشار از آنتی‌اکسیدان است و به افزایش سطح ایمنی بدن کمک می‌کند و همچنین مقوی اعصاب است. برای آن که بتوان بیشترین بهره را از دمنوش میوه‌ای برد، می‌توان آن را به صورت خانگی تهیه کرد.

تاریخ مصرف دمنوش مهم است

دمنوش‏ها حاوی ترکیبات مفیدی هستند که بر اثر گذشت زمان با اکسیژن هوا فعل و انفعال پیدا می‌کنند و از مزیت شان کاسته می‌شود. به همین دلیل، دمنوش‏ را باید در محیط خشک، خنک، در سایه و به مدت 2 تا 3 ماه نگهداری کرد. دمنوش انتخابی، بهتر است که تولید داخل باشد چرا که احتمال دارد برخی انواع دمنوش‌های وارداتی مورد تائید وزارت بهداشت نبوده و حاوی رنگ، اسانس و مواد نگهدارنده باشد.

آقای دکتر محمدحسین عزیزی، متخصص علوم و صنایع غذایی و عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس درباره کیفیت دمنوش‌های کیسه‌ای می‌گوید: به دلیل آن که برای تهیه دمنوش کیسه‌ای، گیاه را پودر می‌کنند، کیفیت اولیه گیاه را ندارد، اما اگر تولید کارخانه معتبر و با مهر استاندارد و پروانه بهداشت باشد، باکیفیت محسوب می‌شود.

روش دم کردن دمنوش کیسه‌ای

آب داغ را روی دمنوش کیسه‌ای بریزید و اجازه دهید چند دقیقه‏ این نوشیدنی درون ظرف در بسته و دور از منبع حرارت باقی بماند تا عصاره‌اش خارج شود. دمنوش کیسه‌ای چون حاوی گیاه پودر شده است، طی 5 تا 10 دقیقه دم می‌کشد و رنگ و اسانس‌ آن خارج می‌‏شود اما گیاهانی که به صورت برگ، ساقه و ریشه کامل هستند، گاهی تا 20 دقیقه دم کشیدن آن زمان می‌برد.