زعفران مصطفوی


نکاتی که هنگام خرید زرشک باید به آن توجه کرد

نکاتی که هنگام خرید زرشک باید به آن توجه کرد

     نوشته شده در تاریخ : 1398/01/10


نکاتی که هنگام خرید زرشک باید به آن توجه کرد


مهم ترین انواع زرشک درایران شامل: زرشک دانه اناری، زرشک پفکی و زرشک کوهی

زرشک دانه اناری : با فرارسیدن پاییز و زمانی که برداشت زرشک آغاز می شود، کشاورزان اغلب زرشک خود را به دو گونه از روی درخت می چینند. عده ای از کشاورزان زرشک را با خوشه اش جدا کرده و برخی دیگر زرشک را با شاخه از روی درخت برداشت می کنند. آن دسته از زرشک هایی که با خوشه از روی درخت جمع آوری شده اند، زودتر خشک می شوند که همان زرشک دانه اناری می باشد و بهترین زمان خرید این نوع زرشک، اوایل پاییز است.

زرشک پفکی : زرشک هایی که با شاخه از درخت جدا شده اند، به یک سوله یا انباری منتقل می شوند و حدود 3 الی 4 ماه زمان برای خشک شدن آن نیاز است. پس از سپری شدن این زمان و خشک شدن، زرشک حالت پفکی به خود گرفته که به آن زرشک پفکی گفته می شود. زرشک پفکی دارای ظاهری خوب و بازار پسند است و به بسیاری از نقاط دنیا صادرات آن انجام می شود.

زرشک کوهی : همانطور که از نام آن پیداست محصولی است که در کوه تولید می شود وکاملا ارگانیک است فصل برداشت این محصول با دیگر انواع زرشک یکی بوده اما فراوانی آن بسته به میزان بارندگی، نوع براشت و… است.

ناگفته نماند کشور ایران بزرگترین تولیدکننده زرشک در دنیا به شمار می رود که در این میان، استان خراسان جنوبی با در اختیار داشتن بیش از 90 درصد از اراضی زیرکشت این محصول، 95 درصد از زرشک دنیا را می تواند تولید کند.

و در آخر، یک زرشک با کیفیت مهمترین ویژگی که دارد، رنگ روشن آن است. زمانی که زرشک رنگش تیره باشد، این نشان ازکهنه و قدیمی بودن محصول دارد. پس از آن درشت بودن دانه های زرشک، عدم وجود مواد اضافی از قیبل شاخه، برگ، سنگ ریزه و شن و… نشان از مرغوبیت این کالای با ارزش است. بنابراین هنگام خرید زرشک باید به رنگ ، درشتی و عدم مواد اضافه در آن توجه کرد.